Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Мінпраці Чехії пропонує розміщувати біженців у тимчасовому житлі щонайбільше на 150 днів

Мінпраці Чехії пропонує розміщувати біженців у тимчасовому житлі щонайбільше на 150 днів

Біженці зможуть безкоштовно проживати у гуртожитках чи пансіонах протягом максимум 150 днів. Через п’ять місяців їм доведеться або оплачувати своє проживання самостійно, або переїхати — таке виправлення до закону lex Ukraine запропонувало Мінпраці Чехії.

🔘Згідно з документами, близько 70 000 біженців з України наразі розміщено у тимчасовому житлі, наданому регіонами. Це гуртожитки, готелі, пансіонати та апартаменти, що належать підприємствам та організаціям.

🔘Держава виплачує компенсації у розмірі 300 крон на особу за ніч регіональним та муніципальним установам та 350 крон іншим керуючим нерухомістю.

❗️Деякі міністерства, регіони, омбудсмен та організації роботодавців критикують цю пропозицію. За їхніми словами, на ринку недостатньо вільних квартир, до яких біженці могли б переїхати із гуртожитків, якщо тисячі людей почнуть шукати квартиру одночасно, це може вплинути на ціни.

Поправки обговорюватимуться в уряді. Щоб закон набув чинності, він має бути схвалений парламентом та підписаний президентом.