Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Кроки до покращення доступу осіб з інвалідністю до медичних послуг у громадах

Кроки до покращення доступу осіб з інвалідністю до медичних послуг у громадах

Національна Асамблея людей з інвалідністю України продовжує співпрацю з громадами в рамках проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)» за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СBM). Друга фаза проєкту передбачає посилення гуманітарного реагування на потреби людей з інвалідністю, людей похилого віку.

З метою покращення доступу осіб з інвалідністю до медичних послуг, які надаються у громадах, в рамках проєкту проводиться аналіз поточної ситуації. Наразі в кожній з 6 пілотних громад визначені об’єкти сфери охорони здоров’я для проведення аналізу ситуації, складено анкету для проведення аудитів щодо визначення доступності будівель та приміщень закладів охорони здоров’я для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення та 20 жовтня проведено освітній вебінар «Проведення гендерних аудитів доступності закладів охорони здоров’я» для представниць та представників робочих груп громад та визначених закладів.

Наприкінці жовтня та на початку листопада робочими групами було проведено більше 10 аудитів доступності  у 6 громадах Волинської, Полтавської та Чернівецької областей, а саме:

Волинська область: КНП “Торчинська районна лікарня Торчинської селищної ради”, Дубищенська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, Переспівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини.

Полтавська область: Попівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Голобородьківський фельдшерско-акушерський пункт, Опішнянська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Батьківський фельдшерсько-акушерський пункт, Малобудищанський фельдшерсько-акушерський пункт.

Чернівецька область: КНП «Сторожинецька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування», Бобовецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Дубівецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини, Драчинецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

Робочими групами було обстежено та зроблено фотофіксацію прилеглої території, розглянуто можливість безперешкодного та зручного пересування маломобільних осіб по ділянці до лікарні та її території, безпосередньо у будівлі, в якій знаходиться заклад та його приміщеннях: вхідна група, реєстратура, приймальний покій, кабінети, палати, вертикальне переміщення (сходи, ліфти), тощо. Серед питань, які висвітлювались: наявність в палатах функціонального ліжка,  чи достатньо площі для маневрування візком біля ліжка, наявність вбиралень для відвідувачів, зокрема і доступного для осіб в кріслах колісних, наявність окремого універсального санітарно-гігієнічного приміщення з розширеними функціями, тощо.

На даний момент експертами з питань доступності проведено аналіз та опрацьовано анкети. За результатами  підготовлено відповідні рекомендації щодо усунення бар’єрів для обговорення під час зустрічей із представниками визначених закладів сфери охорони здоров’я, громадськості та місцевими органами влади щодо представлення результатів аудитів та розробки спільного плану щодо зняття цих бар’єрів, проведення незначної реконструкції та закупівлі обладнання для медичних закладів.

Підтримка громад триває. Ми не збираємось зупинятися на досягнутому, тому будемо працювати й надалі заради нашої спільної Перемоги!

Позначки: