Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Інклюзивність державних сайтів. Результати дослідження

Інклюзивність державних сайтів. Результати дослідження

Вебдоступність державних сайтів постійно зростає. Щороку спільно з UNDP в Україні Міністерство цифрової трансформації України проводить опитування, щоб оцінити їх рівень доступності, зрозуміти, чого сайтам не вистачає, та побачити, які зміни відбулись.

Які результати цьогорічного дослідження
👉🏻 збільшилась кількість сайтів з високим рівнем вебдоступності. У 2022 він становив 3%, у 2023 — 4%
👉🏻 до 18% зросла кількість вебсайтів з достатнім рівнем доступності. Це на на 1% більше порівняно із 2022 роком
👉🏻 зменшилась кількість сайтів з середнім рівнем. З 53% у 2024 до 51% у 2023
👉🏻 не змінилася кількість сайтів із низьким рівнем вебдоступності — 27%.

Високий рівень доступності показав портал Дія.Безбар’єрність, а також сайти Вінницької, Львівської та Харківської обласних державних адміністрацій.

📈 Найбільший прогрес за рік продемонстрували сайти Вінницької, Львівської, Полтавської та Волинської обласних державних адміністрацій, Міністерства економіки України та Електронного кабінету особи з інвалідністю.

Ще у 2021 році кількість сайтів з низьким рівнем доступності становила 39%, зараз їх 27%. Державні сайти змінюються та адаптуються до сучасних умов, оскількі доступні онлайн-сервіси особливо важливі під час війни.

Дослідження реалізували UNDP в Україні за фінансування Уряду Японії в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України в межах «Проєкту підтримки Дія» за підтримки Уряду Швеції.