Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Хто має право на оформлення житлової субсидії?

Хто має право на оформлення житлової субсидії?

Перед початком опалювального сезону нагадуємо, що людям, дохід яких не дозволяє самостійно платити за житлово-комунальні послуги, держава може надати допомогу у вигляді житлової субсидії.

✔️ Право отримати субсидію мають як громадяни України, так і іноземці чи особи без громадянства, що законно перебувають на території України та проживають у багатоквартирних або приватних будинках.

✔️ Отримати житлову субсидію можуть сім’ї, у яких плата за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового платежу.

Цей платіж обчислюється індивідуально, за єдиною формулою, і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.

Тож, якщо сума усіх платіжок вища за обов’язковий платіж, ви потенційно можете отримати субсидію.

Водночас, крім матеріального, ще буде додатково проаналізовано ваш майновий стан (наявність кількох квартир, дороговартісних автомобілів, депозитів тощо).

☝️ Нагадуємо, що цього літа для забезпечення житловими субсидіями найбільш вразливих верств населення:

🔶 спрощено критерії їх отримання для прийомних та багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей, а також сімей, до складу яких входить особа з інвалідністю. Так, при призначенні субсидії не враховуватиметься наявність в таких родин автівок, які є не предметом розкоші, а життєво необхідною річчю;

🔶 встановлено соціально справедливий підхід щодо невраховування до сукупного доходу домогосподарств доходи членів сімей, які перебувають за кордоном понад 60 днів.

✔️ Домогосподарствам, які вже отримують субсидію, а також яким субсидія на неопалювальний період була розрахована в нульовому значенні, органи Пенсійного фонду проведуть нарахування субсидії на опалювальний період автоматично.

✔️ Мешканці області, які заново оформлятимуть субсидію, можуть звертатися протягом усього опалювального сезону, але для отримання субсидії за весь такий сезон звернутися потрібно до його початку чи протягом двох місяців після. Також заяву та декларацію для визначення права щодо призначення субсидії можуть подати ті громадяни, які раніше не одержували субсидію, або з будь-яких причин одержали відмову у її призначенні.

Способи подання документів на призначення субсидії:

🔷 особисте звернення до сервісних центрів Пенсійного фонду, адреси та телефони яких можна знайти на офіційній сторінці Пенсійного фонду України;

🔷 звернення до уповноваженої посадової особи сільської, селищної, міської ради, відповідної територіальної громади, до центра надання адміністративних послуг відповідної територіальної громади;

🔷 відправлення заяви, декларації та необхідного документу поштою або в електронному вигляді.

✔️ Дистанційне направлення заяви та декларації можна зробити за допомогою таких електронних ресурсів:

🔶 портал “Дія”;

🔶 мобільний застосунок Пенсійного фонду України;

🔶 вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua) за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису).

**********

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity.  Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.

Позначки: