Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Довідка МСЕК більше не дає права на перетин кордону

Довідка МСЕК більше не дає права на перетин кордону

Внесені зміни до абз. 2 п. 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 28 жовтня 2022 р. № 1212.

Зміною до абз. 2 п. 2-1 Правил, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57, встановлено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності:

– посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

або

– пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності,

або

– довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Раніше у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мали право особи з інвалідністю також за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о).