Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Доступ до медичних послуг людей з інвалідністю в громадах 

Доступ до медичних послуг людей з інвалідністю в громадах 

Якщо оцінюючи діючу систему охорони здоров’я додати такі показники, як стан здоров’я і «доступ до послуг на рівні з іншими» людей з інвалідністю, які б результати ми отримали?

Протягом 2022-2023 років Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) провела більше 15 опитувань/досліджень, де серед найактуальніших питань люди з інвалідністю відмічали – доступ до якісних медичних послуг в громадах, особливо в маленьких населених пунктах.

Вирішення питань доступу до медичних послуг людей з інвалідністю під час війни є серйозним викликом для системи охорони здоров’я, оскільки  медичні послуги для цієї групи людей залежні від інших сфер – транспорту, наявності кадрів, фінансування, доступних приміщень, інфраструктури, працевлаштування і реформ, які відбуваються в таких важкий для країни час.

В рамках реалізації проєкту «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)» аналізуючи доступ людей з інвалідністю до медичних послуг, консультантам НАІУ вдалось оцінити ефективність системи надання медичних послуг в пілотних громадах з точки зору «реалізації права на здоров’я на рівні з іншими» цільової групи. Якщо прописати одним словом – це виживання.

В громадах протягом листопада – грудня було здійснено картографування послуг, які надають медичні заклади. Також проаналізована інфраструктура, кадровий потенціал. Консультантами проєкту проведено 12 аудитів доступності закладів та підготовлені пани подолання бар’єрів та ін. Всі ці активності проходили за активної участі людей з інвалідністю, які проживають в громадах.

Це ми робимо для всіх і кожного жителя громади!

«Уявімо, що кожному з нас, в той чи інший проміжок свого життя, доведеться стикатись з певними видами порушень, які можуть у нас виникнути і стати постійними чи пройти після лікування. Тому, коли ми хочемо покращення доступу до медичних послуг в громадах, ми маємо говорити про усіх жителів громади, а не тільки про невелику груп людей з інвалідністю. Це не для окремої спільноти. Це для всіх і кожного з нас! – говорить керівниця проєкту від НАІУ Лариса Байда.

Це ми робимо спільно!

«Розуміння сутності питання, спільні дії за участі усіх і кожного жителя громади, при активній участі людей з інвалідністю – так ми можемо здійснити зміни» – продовжує Лариса Байда.

Чим проєкт може допомогти?

Підтримати фінансово незначну реконструкцію в закладах, закупити обладнання, меблі, провести навчання для фахівців медичних закладів, представників місцевих органів влади, активістів щодо організації інклюзивних послуг для всіх.

Кожен і кожна може взяти учать у змінах – відпрацювати у вільний час,  допомогти з закупівлею обладнання для медичного закладу, забезпечити  фізичну доступність приміщень, закупити доступний транспорт для громади, написати статтю і розказати про ініціативу людей, які хочуть зроби свої громади інклюзивними, а медичні послуги доступними для всіх.

Більше інформації за посиланням

Контактна особа: Олена Поліщук, менеджер проєкту.

Проєкт «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)» реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СBM).