Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Діємо заради майбутнього наших вже дорослих дітей! ГО «Рівновага-плюс» з Полтави створює «Коло Надії» 

Діємо заради майбутнього наших вже дорослих дітей! ГО «Рівновага-плюс» з Полтави створює «Коло Надії» 

В Україні триває проєкт «Криза в Україні: Реагування та відновлення з урахуванням потреб людей з інвалідністю під керівництвом та за координації організацій осіб з інвалідністю (2-га фаза)» (надалі – Проєкт), який реалізує Національна Асамблея людей з інвалідністю України (надалі – НАІУ) за підтримки Європейського форуму інвалідності (EDF) та Християнської місії незрячих (СВМ). В рамках проєкту громадські організації, що опікуються людьми з інвалідністю, підготували та захистили ґрантові заявки на виконання короткострокових проєктів. Ці проєкти дозволять поліпшити доступність осіб з інвалідністю до соціальних послуг та гуманітарної допомоги, що є особливо важливим в умовах війни та спровокованих нею ускладнень.

Громадська організація «Рівновага-плюс» (м. Полтава) опікується родинами осіб з інвалідністю, що старші 18 років та реалізує свій міні-проєкт під назвою «Коло Надії». Це проведення груп взаємопідтримки для родин підлітків та молоді з інвалідністю. Ось що про проєкт говорить його керівниця Ольга Кошельник: «Метою реалізації проєкту є створення простору спокою та відновлення внутрішніх ресурсів для вразливих верств населення, у тому числі родин дітей/осіб з інвалідністю та ВПО». Організація співпрацює з організаціями-партнерами, що опікуються молоддю з інвалідністю 18+. Було розроблено постійний розклад занять, серед яких – арт-терапія, глинотерапія, заняття з психологом, ЛФК, скандинавська хода тощо. Також створено «Майстерню Надії», де молодь спільно виготовляє вироби ручної роботи.

«Потреба в спілкуванні, розвитку, соціальній адаптації, підтримці один одного, мотивації до дій, знятті емоційної напруги- дуже важливі сьогодні для підлітків та молоді з інвалідністю 18+  та їх родин, – говорить керівник ГО «Рівновага-плюс» Максим Терлецький. – У багатьох виникли сильні переживання, дехто перебуває у стресовій ситуації, з якою не може впоратись самостійно, батьки мають потребу отримати пораду – куди та як рухатись далі в розвитку дитини у зв’язку зі зміненими умовами життя. Відчувають, що потрібна психологічна підтримка для себе чи дитини та т.п. Підтримка і спілкування, інформаційні зустрічі. Піднімаємо бойовий дух, адже головне – намагатися не впадати у відчай, а продовжувати розвиватися. В результаті очікуємо на покращення психологічного стану членів родин підлітків та осіб з інвалідністю, створивши для них простір розвитку, дружнє коло підтримки та розуміння, допомоги та поради».

Проєкт активно триває, 1-2 рази на тиждень проводяться зустрічі у форматі теплого родинного «Кола Надії» для родин підлітків чи молодих осіб з інвалідністю, у тому числі – інтелектуальними та іншими порушеннями, а також діє група взаємопідтримки для родин підлітків та молоді з інвалідністю 18+. Все це допомагає не втрачати силу духа,  почуватися набагато краще у психологічному плані.

Діємо заради майбутнього наших вже дорослих дітей!

*********