Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Багатоцільова грошова допомога для українців із вразливих категорій

Багатоцільова грошова допомога для українців із вразливих категорій

Естонська рада у справах біженців в Україні відкрила реєстрацію на багатоцільову грошову допомогу.

Така допомога надається найбільш вразливим категоріям населення для покриття базових потреб, зокрема в продуктах харчування, засобах гігієни та тимчасовому житлі.

Розмір багатоцільової грошової допомоги: 3 600 грн на місяць на 1 члена домогосподарства впродовж трьох місяців.

Умови отримання грошової допомоги

Програма спрямована на допомогу домогосподарствам Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської та Миколаївської областей із низьким рівнем доходу, що належать до вразливих категорій та на момент звернення перебувають у зазначених регіонах.

До вразливих груп належать домогосподарства:

  • з дітьми, очолювані одинокою матір’ю / одиноким батьком
  • в яких жінка виступає єдиним годувальником
  • з вагітними жінками
  • з трьома і більше дітьми до 18 років
  • з дітьми до 2 років
  • з особами з інвалідністю 1 та 2 групи
  • з особами, які мають тяжкі захворювання та потребують дороговартісного лікування
  • які складаються з людей похилого віку (60+)
  • в яких повністю або частково зруйноване житло
  • члени яких отримали поранення або загинули внаслідок активних бойових дій

Усі вразливості повинні бути підтверджені відповідними документами. Наявність категорії є необхідною умовою для участі в програмі, але не є гарантією отримання грошової допомоги. Рішення про попереднє схвалення ухвалюється на підставі інформації, наданої головним заявником, який представляє домогосподарство в комунікації з командою Естонської ради у справах біженців.

Багатоцільова грошова допомога перераховується на банківський рахунок, зазначений головним заявником.

Домогосподарства можуть отримувати багатоцільову грошову допомогу від Естонської ради у справах біженців не частіше одного разу на рік.

Винятки: повторно подати заяву на отримання багатоцільової грошової допомоги можна не раніше, ніж через шість місяців після отримання попередньої виплати, якщо домогосподарство набуло нового статусу вразливості на момент повторного звернення.

Реєстрація

Команда Естонської ради у справах біженців визначає локації для проведення фізичної реєстрації, що мають високі гуманітарні потреби, у координації з ООН та іншими гуманітарними партнерами. Інформацію про місця реєстрації доводитиметься до відома постраждалого населення через органи місцевої влади на рівні населених пунктів.

Щоб отримати інформацію про програму, дізнатись як зареєструватись, подати запит на технічну підтримку, залишити відгук або скаргу, Ви можете звернутись на гарячу лінію Естонської ради у справах біженців за номером 0 738 617 998 з понеділка до п’ятниці з 9°° до 16°° або подати запит онлайн.

Матеріал створений за підтримки EnableMeUkraine