Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Шотландці об’єднались у допомозі для новонароджених в Україні

Шотландці об’єднались у допомозі для новонароджених в Україні

Масштаб гуманітарної катастрофи в Україні є найбільшим з часів Другої світової війни. Внаслідок російської агресії понад 7 мільйонів переселились в межах України. Ці люди позбавлені можливості жити і заробляти вдома. Тому міжнародна гуманітарна допомога є важливим механізмом підтримки українців під час війни. Джерело

«Спільно з громадською організацією «Україна – Шотландія» та її очільником Андрієм Харлановим нам вдалось налагодити міжнародну співпрацю з Шотландією», – говорить народний депутат України, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова.

В Шотландії з переживаннями слідкують за подіями в Україні від початку війни. Мешканці Шотландії не могли стримати емоцій, коли бачили, як в Україні дітки з’являються на світ у метро і укриттях. Вони хотіли допомогти українкам і їх малюкам. Так з’явилась ідея збирати для новонароджених бейбі-бокси.

«Волонтерський рух зі збору бейбі-боксів для новонароджених, ініціювала українка Нівєна, яка навчається у Шотландії. Її ініціативу підтримала Джекі Кроуфорд, а згодом і люди по всій Шотландії. Так з’явився проект Scottish Preloved Baby Box for Ukraine», – розповіла Ірина Борзова.

У шотландських бейбі-боксах є все необхідне для малюків: одяг, підгузки, засоби гігієни, косметика, аксесуари для годування, взуття, іграшки, і навіть власноруч написані шотландцями листівки з побажаннями міцного здоров’я та мирного неба.

Допомога надається в першу чергу родинам з числа внутрішньо-переміщених осіб та родинам військовослужбовців і передається особисто в руки, за наявності підтверджуючих документів.

Бейбі-бокс з Шотландії – це додаткова благодійна допомога. Адже навіть в умовах війни родинам новонароджених в Україні видається державна допомога «Пакунок малюка» або грошова компенсація у розмірі 6300 грн (на вибір родини).

«Шотландія невелика країна, але їх підтримка українців у ці важкі часи дуже сильна. Велика їм подяка. Дякую жителям Шотландії за підтримку України і дякую за співпрацю громадській організації «Україна – Шотландія», – говорить Ірина Борзова.