Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Автоматичне продовження допомоги на проживання ВПО: кого це стосується?

Автоматичне продовження допомоги на проживання ВПО: кого це стосується?

Найбільш обговорювана тема лютого – зміни до Порядку надання допомоги на проживання ВПО (далі – Порядок). Юридичний порадник для ВПО продовжує розказувати просто про складне.

Оскільки останні зміни суттєво оновили підходи до надання допомоги, зокрема тепер все побудовано на індивідуальному підході в залежності від того, до якої категорії належить ВПО або його сімʼя за різними ознаками: дохід, вік, працездатність, регіон проживання, період переміщення і багато ін., ми пропонуємо окремо розбирати різні кейси.

Отож сьогодні досліджуємо:

⁉️Кому з ВПО з 1 березня допомогу на проживання продовжать ще на 6 місяців АВТОМАТИЧНО, тобто БЕЗ додаткового звернення?

Це всього декілька категорій ВПО:

✅пенсіонери, розмір пенсії яких не перевищує 9 444 грн.;

✅особи з інвалідністю I чи II групи;

✅діти з інвалідністю віком до 18 р.;

✅діти, хворі на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, ЯКИМ НЕ ВСТАНОВЛЕНО ІНВАЛІДНІСТЬ, що підтверджується документально;

✅діти-сироти;

✅діти, позбавлені батьківського піклування;

✅особи з числа дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 23 років, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

✅батьки-вихователі;

✅прийомні батьки.

⁉️Чи всі ВПО з числа вищеперелічених мають право на продовження допомоги?

Так, ця норма стосується всіх ВПО, а саме:

▪️ тих, хто продовжував отримувати допомогу після липневих змін в порядку отримання допомоги (наприклад, пенсіонери ВПО “першої хвилі”, особи з інвалідністю, які є ВПО з 2022 року тощо);

▪️ тих, хто почав отримувати допомогу з 1 серпня 2023 р.;

▪️ тих, хто отримав право на повторну виплату допомоги у зв’язку з черговим переміщенням.

❗️ВАЖЛИВО! При вирішенні питання про продовження допомоги середній сукупний дохід до уваги 🙅‍♀️НЕ береться, але продовжує діяти липневе правило про відповідність “майновим” критеріям (про придбання авто, іноземної валюти, житла, депозитів і тд).

⁉️Тобто таким особам НЕ потрібно протягом лютого-березня звертатися з додатковою заявою про продовження виплат?

Так. Виплати мають бути продовжені автоматично.

Якщо Ви належите до “пільгової” категорії і це підтверджується документально, але, на жаль, сталася технічна помилка і Вам не продовжили виплати (тобто Ви бачите, що протягом березня гроші так і не надійшли), ми рекомендуємо письмово звертатися до органу соціального захисту населення, де Ви стоїте на обліку як ВПО, із заявою про продовження виплат.

⁉️Що дуже-дуже важливо запамʼятати?

Тут діє індивідуальний підхід. Людині, яка належить до категорії з вищевказаних, допомога буде продовжена АВТОМАТИЧНО.

Члени ж її сімʼї ТАКОЖ можуть претендувати на продовження виплат. АЛЕ! Їм слід протягом лютого-березня звернутися до органів соціального захисту населення із письмовою заявою про продовження виплат.

********

Інформація розміщена в рамках реалізації міжнародного проєкту «Покращення реабілітаційних послуг у системах охорони здоров’я (SRSHS)», який реалізується Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України під керівництвом Momentum Wheels for Humanity (Momentum).

Ця ініціатива стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку згідно з угодою про співпрацю з Partnerships Plus під номером 7200AA18CA00032, яка фінансується з 28 вересня 2018 року, та реалізується Інститутом досліджень і навчання JSI у відповідності до угоди під номером PP-EI-001 з Momentum Wheels for Humanity. Зміст є відповідальністю Національної Асамблеї людей з інвалідністю України і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду Сполучених Штатів.