Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » ❓Про різницю між опікою над повнолітньою особою та послугами з догляду на професійній і непрофесійній основі

❓Про різницю між опікою над повнолітньою особою та послугами з догляду на професійній і непрофесійній основі

Рубрика: Запитуєте – відповідаємо.

Про різницю між опікою над повнолітньою особою та послугами з догляду на професійній і непрофесійній основі

Сьогодні в умовах війни актуалізується питання здійснення опіки та надання послуг з догляду повнолітнім особам. Однак часто виникають випадки нерозуміння змісту відповідних послуг, що створює додаткові проблеми під час оформлення відповідних документів.

У зв’язку з цим важливо розуміти, що у випадку з повнолітніми особами:

1) опіка встановлюється виключно над особами, які визнані недієздатними. Водночас особу може бути визнано недієздатною тільки в судовому порядку і тільки якщо в неї відсутня здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними внаслідок хронічного, стійкого психічного порушення;

2) соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі людина може надавати члену своєї сім’ї, з яким спільно проживає, пов’язана спільним побутом, має взаємні права і обов’язки та який є особою з інвалідністю I групи або людиною похилого віку з когнітивними порушеннями, або невиліковно хворим, який через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися;

3) соціальні послуги з догляду на професійній основі може надавати людина, яка пройшла підготовку та перепідготовку з основ догляду. Такі послуги можуть надаватися особі, яка через порушення функцій організму не може самостійно пересуватися та самообслуговуватися і є людиною похилого віку або людиною з інвалідністю, або невиліковно хворою, а також хворою, яка потребує тривалого лікування.

Питання призначення опікуном недієздатної особи регламентовано Цивільним кодексом України та Цивільним процесуальним кодексом України і детально роз’яснено за посиланням.

Відповіді на запитання про оформлення догляду на непрофесійній чи професійній основі можна знайти в постановах Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 859 та від 6 жовтня 2021 р. № 1040, а також за посиланням.

*********

Консультативно-правова допомога постраждалим від війни, зокрема особам з інвалідністю надається в рамках реалізації проєкту «Надання міжсекторальної гуманітарної допомоги населенню, постраждалому від війни в Україні», який реалізує ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України” за фінансової підтримки Європейського Союзу.

D:\РАБОТА\проекти 2023\проект ПІН 2023\пости допомога\Re_ лого проєкт ПІН\NAIU-EU-Access_Frame.png