Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Виїзд студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану більше неможливий

Виїзд студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану більше неможливий

Виїзд за кордон для студентів міжнародних вишів був обмежений, зокрема, через численні підробки документів.

Українські чоловіки-студенти, які навчаються в іноземних ВНЗ, більше не можуть виїхати за кордон під час дії воєнного стану. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Як повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, обмеження почало діяти з 14 вересня.

За його словами, таке рішення надійшло до ДПС від вищого військового керівництва.

– На даний момент така категорія, як “студенти”, не може перетнути кордон на виїзд з України, допоки це не буде внормовано окремо рішенням уряду і не будуть внесені зміни в постанову №57, – пояснив Демченко.

За його словами, вище військове керівництво скасувало можливість перетину українського кордону студентами-чоловіками через масові підробки документів.

За статистикою ДПСУ, лише за липень-серпень на кордоні виявили близько 600 осіб, які використали підробні документи про навчання у закордонних навчальних закладах.

Зважаючи на це, додає речник прикордонників, вище військове керівництво прийняло нове рішення – з 14 вересня скасувати можливість пропуску навіть цій категорії громадян.

Демченко додав, що за Постановою Уряду від 27 січня 1995 р. № 57, яка регламентує Правила перетину державного кордону громадянами України, чоловіки-студенти іноземних навчальних закладів не входять у перелік винятків, яким дозволений перетин кордону.

Раніше право виїхати на навчання за кордон мали студенти, які вступили до іноземних вишів до 24 лютого. Зробити такий виняток просив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Тому цю категорію студентів, за словами речника ДПСУ, пропускали.

“На даний момент така категорія, як “студенти”, не може перетнути кордон на виїзд з України, допоки це не буде внормовано окремо рішенням уряду і не будуть внесені зміни в постанову №57”, – пояснив Демченко.